Zlato a stříbro z olympiády

V pátek 17. února se v budově gymnázia Havlíčkův Brod sešli nejúspěšnější řešitelé školních kol ze zeměpisu z celého okresu Havlíčkův Brod.
Zlato a stříbro z olympiády

Naši žáci nám udělali velkou radost, když vybojovali 1. a 2. místo. Jedná se nejlepší výsledek naší školy v zeměpisné soutěži.

V kategorii A (žáci 6. tříd) nás reprezentoval Tomáš Sláma z VI.B. Podařilo se mu navázat na velký úspěch z minulého roku, kdy tuto kategorii vyhrál Tomáš Aron. I Tomáš Sláma letos dokázal zvítězit a ve velké konkurenci získal 74 bodů. Tomáš dominoval ve všech částech (s atlasem, bez atlasu i v praktické části) a 1. místo si svými znalostmi zasloužil.

V kategorii B (7. třída a sekunda) bojoval do poslední otázky o 1. místo Tomáš Aron ze VII.A. Nakonec se musel sklonit pouze před jedním soupeřem a obsadil krásné druhé místo se ztrátou pouhého 1,5 bodu. Tomáš podával ve všech třech částech výborný výkon, v práci bez atlasu měl dokonce nejvíce bodů. Nakonec jich získal 76,5. Stejně jako v kategorii A bylo maximum 100 bodů.

Oba chlapci patří v hodinách zeměpisu mezi nejlepší studenty, poctivě se připravují na výuku a svému oblíbenému předmětu se věnují i ve svém volnu. Na soutěž se připravovali a „medailové“ umístění je pro ně velkou odměnou a výzvou do dalšího vzdělávání.

Oba Tomášové postoupili do krajského kola, které se bude konat ve Žďáru nad Sázavou dne 22.3.2017.  

Za reprezentaci školy si zaslouží pochvalu i ostatní žáci, kteří se zúčastnili okresního kola.

Postupujícím blahopřejeme a přejeme úspěch v krajském kole!

 

učitelé zeměpisu

Přidáno 19. 2. 2017, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.