Zeměpisná olympiáda 2024

Zeměpisná olympiáda 2024

 

 

 

 

I v letošním roce se na naší škole uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěž pro žáky byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků. Mezi žáky ZŠ byl oproti minulému ročníku zájem spíše ve vyšších ročnících a celkově se zúčastnilo 26 dětí.

Samotná soutěž proběhla v pátek 19. ledna 1. a 2. vyučovací hodinu v učebně Přírodopisu. V první hodině zpracovávali žáci otázky s atlasem, ve druhé hodině pak pracovali na otázkách bez atlasu. Žáci si „olympiádu“ užili v příjemné atmosféře.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnili jen 4 žáci. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů získal žák VI. C Petr Dvořák, který měl úspěšnost správných odpovědí 94%. Na druhém místě se umístila Marcela Radilová (VI. C), třetí skončila Eliška Čermáková z VI. A.

Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 6 žáků z VII. A, VII. B a VII. C. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Většina soutěžících měla zkušenost ze školního kola již z minulého roku. Zvítězil Ladislav Jarůněk ze VII. B, který měl úspěšnost správných odpovědí 81%. Na druhém místě skončila Viktorie Růžičková (VII. A), třetí pak Lukáš Pátek ze VII. B.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, této kategorie se zúčastnilo 16 soutěžících. Hlavním tématem byly Česká republika a Evropa. V letošním roce získala nejvíce bodů Zlata Matějovská (IX. B), která měla úspěšnost správných odpovědí 76%. Na druhém místě se umístil Vojtěch Pajer (VIII. B). Na třetím místě skončila Andrea Holatová (IX. C).

 

Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru.


Okresní kolo zeměpisné olympiády bude probíhat ve středu 21. února 2024 v Havlíčkově Brodě.


Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

Fotografie z olympiády.

 

Josef Pešek, učitel zeměpisu

 

 

 

 

Přidáno 23. 1. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.