Zeměpisná olympiáda 2023

Zeměpisná olympiáda 2023

 

 

 

 

 

Po dvou letech se na naší škole opět uskutečnila olympiáda ze zeměpisu. Soutěž byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků. Mezi žáky ZŠ byl o olympiádu zájem spíše v nižších ročnících a celkově se zúčastnilo 24 dětí.

Školní kolo proběhlo v úterý 17. ledna 1. a 2. vyučovací hodinu v učebně Přírodopisu. V první hodině vypracovávali žáci otázky s atlasem, ve druhé hodině pracovali na otázkách bez atlasu. Žáci si „olympiádu“ užili.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 8 žáků. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů získal  Lukáš Pátek (VI. B), na druhém místě skončila Žaneta Čapková (VI. A), třetí skončil Ladislav Jarůněk z VI. B.

Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 9 žáků. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Zvítězila Tereza Žáčková ze VII. C, na druhém místě skončil Vojtěch Pajer (VII. B), třetí Jakub Dudák z VII. A.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, této kategorie se zúčastnilo 7 soutěžících. Hlavním tématem byly Česká republika a Evropa. V letošním roce získala nejvíce bodů Andrea Holatová (VIII. C), na druhém místě se umístila Irena Holatová (VIII. C). Na třetím místě skončila Karolína Brixí (IX. A) se stejným bodovým ziskem. O celkovém umístění tedy rozhodl vyšší počet bodů při práci bez atlasu.

Fotografie z olympiády.

Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Okresní kolo zeměpisné olympiády bude probíhat v pondělí 27. února 2023 v Havlíčkově Brodě.


Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

Josef Pešek

Přidáno 23. 1. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.