Zeměpisná olympiáda 2019

I v letošním roce se na naší škole uskutečnila olympiáda ze zeměpisu. Soutěž pro žáky byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků. Mezi žáky ZŠ byl o olympiádu velký zájem a celkově se zúčastnilo 29 dětí, o tři více než loni.
Zeměpisná olympiáda 2019

Samotná soutěž proběhla v úterý 22. ledna 1. a 2. vyučovací hodinu v učebně Přírodopisu. V první hodině vypracovávali žáci otázky bez atlasu, ve druhé hodině pracovali s atlasem. Žáci si „olympiádu“ užili.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 9 žáků. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů získal žák VI.A Lukáš Mindl, druhé místo vybojovala Viktorie Aronová (VI.A). Třetí skončil Ondřej Pátek z VI.B, díky vyššímu počtu bodů získaných v části „bez atlasu“. Při shodném počtu bodů v soutěži rozhoduje, kdo získal více bodů v části bez atlasu. Toto kritérium bylo letos využito ve všech kategoriích.

Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 12 žáků ze VII.A a VII.B. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Zvítězila žákyně VII.B Barbora Chaloupková. Na druhém místě skončila se stejným počtem bodů Zuzana Černá (VII.B). Na třetím místě skončil František Roubal ze VII.A.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, této kategorie se zúčastnilo 8 soutěžících. Hlavními tématy byly Česká republika a Evropa. V letošním roce získal nejvíce bodů, stejně jako v minulém ročníku, Tomáš Aron (IX.A), druhý se umístil Tomáš Sláma (VIII.B). Na třetím místě skončil Matěj Vágner (IX. A), opět díky vyššímu počtu bodů získaných v části „bez atlasu“.

Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Fotografie z olympiády.

Okresní kolo zeměpisné olympiády bude probíhat ve středu 20. února 2019 v Havlíčkově Brodě.


Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

učitelé zeměpisu

Přidáno 24. 1. 2019, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.