Zeměpisná olympiáda 2018

I v letošním roce se na naší škole uskutečnila olympiáda ze zeměpisu. Soutěž pro žáky byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků. Mezi žáky ZŠ byl o olympiádu opět velký zájem a celkově se zúčastnilo 26 dětí.
Zeměpisná olympiáda 2018

Samotná soutěž proběhla ve čtvrtek 1. února 1. a 2. vyučovací hodinu v učebně Zeměpisu. V první hodině vypracovávali žáci otázky bez atlasu, ve druhé hodině pracovali žáci na otázkách s pomocí atlasu. Žáci si „olympiádu“ užili.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 11 žáků. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů získala žákyně VI.A Lucie Hoskovcová, na druhém místě skončila Zuzana Černá (VI.B), třetí skončila Barbora Chaloupková z VI.B.


Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 7 žáků ze  VII.B a VII.C. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Zvítězil žák VII.B Tomáš Sláma, na druhém místě skončila Martina Olišarová (VII.C), třetí Jan Stibor ze VII.B.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, této kategorie se zúčastnilo 8 soutěžících. Hlavními tématy byly Česká republika a Evropa. V letošním roce získal nejvíce bodů Tomáš Aron (VIII.A), na druhém místě se umístila Marcela Končelová (IX.B). Na třetím místě skončila Petra Králíková (IX.B).

Fotografie z olympiády.

Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Okresní kolo zeměpisné olympiády bude probíhat v úterý 20. února 2018 v Havlíčkově Brodě.


Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

učitelé zeměpisu

Přidáno 1. 2. 2018, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.