Zeměpisná olympiáda 2017

I v letošním roce se na naší škole uskutečnila olympiáda ze zeměpisu. Soutěž pro žáky byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků. Mezi žáky ZŠ byl o olympiádu opět zájem a celkově se zúčastnilo 16 dětí.
Zeměpisná olympiáda 2017

Samotná soutěž proběhla v úterý 31. ledna 1. a 2. vyučovací hodinu v učebně Zeměpisu. V první hodině vypracovávali žáci otázky bez atlasu, ve druhé hodině pracovali žáci na otázkách s pomocí atlasu. Žáci si „olympiádu“ užili.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 5 žáků. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů získal žák VI.B Tomáš Sláma, na druhém místě skončila Kristýna Dvořáková (VI.A), třetí skončil Jan Stibor z VI.B.

Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnili pouze 3 žáci ze  VII.A a VII.B. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Zvítězil žák VII.A Tomáš Aron, na druhém místě skončila Monika Dvořáková (VII.B), třetí skončil Matěj Vágner ze VII.A.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, této kategorie se zúčastnilo 8 soutěžících. Deváté třídy letos reprezentovala pouze jedna žákyně. Hlavním tématem byla Evropa. V letošním roce získala nejvíce bodů Marcela Končelová (VIII.B), na druhém místě se umístila Vendula Kroutilová (VIII.A). Na třetím místě skončila Petra Králíková (VIII.B).

Fotografie z olympiády.

Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Okresní kolo zeměpisné olympiády bude probíhat v pátek 16. února 2017 v Havlíčkově Brodě.


Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

učitelé zeměpisu

 

Přidáno 5. 2. 2017, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.