Zeměpisná olympiáda 2016

I v letošním roce se na naší škole uskutečnila olympiáda ze zeměpisu Tato soutěž pro žáky byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků. Mezi žáky ZŠ byl o olympiádu opět zájem a celkově se zúčastnilo 20 dětí.
Zeměpisná olympiáda 2016

Samotná soutěž proběhla ve středu 28. ledna 3. a 4. vyučovací hodinu v učebně Zeměpisu. V první hodině vypracovávali žáci otázky bez atlasu, ve druhé hodině pracovali žáci na otázkách s pomocí atlasu. Žáci si „olympiádu“ užili.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnili jen 3 žáci. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů získal žák VI.A Tomáš Áron, na druhém místě skončila Marián Smejkal (VI.A), třetí skončil Matěj Vágner z VI.A.

Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 7 žáků ze  VII.A a VII.B. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Zvítězila žákyně VII.B Nikola Nováková, na druhém místě skončil Marek Čmedla (VII.A), třetí skončila Petra Králíková ze VII.B.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, v této kategorii se zúčastnilo 10 soutěžících. Hlavním tématem byla Evropa. V letošním roce získal nejvíce bodů opět Vojtěch Veselý (IX.A), na druhém místě se umístil Vojtěch Kroutil (IX.B). Na třetím místě skončili se stejným bodovým ziskem Stanislav Pacholík a Jiří Hroch (oba VIII.A).

Kompletní výsledky.


Okresní kolo Zeměpisné olympiády bude probíhat v úterý 16. února 2016 v Havlíčkově Brodě.


Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

 

Přidáno 1. 2. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.