Zeměpisná olympiáda 2015

I v letošním roce se na naší škole uskutečnila olympiáda ze zeměpisu. Tato soutěž pro žáky byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků. Mezi žáky ZŠ byl o olympiádu opět zájem a celkově se zúčastnilo 21 dětí.
Zeměpisná olympiáda 2015

Samotná soutěž proběhla ve středu 28. ledna 1. a 2. vyučovací hodinu v učebně Přírodopisu. V první hodině vypracovávali žáci otázky bez atlasu, ve druhé hodině pracovali žáci na otázkách s pomocí atlasu. Soutěž probíhala v příjemné atmosféře a žáci si „olympiádu“ užili.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnilo dohromady 5 žáků. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů získala žákyně VI.A Karolína Pešoutová, na druhém místě skončila Marcela Končelová (VI.B), třetí skončila Petra Králíková z VI.B.

Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnili pouze 4 žáci ze  VII.A a VII.B. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Zvítězila žákyně VII.B Natálie Casková, na druhém místě skončil Stanislav Pacholík (VII.A), třetí skončil Dominik Zelinka ze VII.A.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, v této kategorii se zúčastnilo 12 soutěžících. Hlavním tématem byla Evropa. V letošním roce získal nejvíce bodů Vojtěch Veselý (VIII.A), na druhém místě se umístil Miloš Polívka (IX.B). Na třetím místě skončili se stejným bodovým ziskem Nguen Hoang z IX.A a Vojtěch Kroutil (VIII.B).

Kompletní výsledky.

Fotografie z olympiády.

Okresní kolo Zeměpisné olympiády bude probíhat v úterý 17. února 2015 v Havlíčkově Brodě. ZŠ Ledeč nad Sázavou budou zastupovat vždy dva nejlepší v jednotlivých kategoriích.

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

učitelé zeměpisu

Přidáno 29. 1. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.