ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD ZŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD ZŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU

 

 

 

 

 

Ve dnech 14. a 15. dubna se uskutečnil zápis dětí do prvních tříd pro školní rok 2023/24. Zatímco zákonní zástupci předkládali doklady zapisujícím paním učitelkám a doplňovali žádosti a další potřebné dokumenty, jejich děti pyšně předváděly své znalosti a dovednosti a těšily se z malých dárků, které jim připomněly, že se brzy stanou ŠKOLÁKY!

Zápisu předcházela on-line registrace dítěte, kdy si zákonní zástupci mohli s předstihem vybrat nejen termín zápisu, ale i čas a učebnu a předem si vyplnit žádost o přijetí nebo pro odklad povinné školní docházky. Takže nevznikaly zbytečné fronty ani časové prodlevy. V případě všech dodaných a správně vyplněných dokumentů trval zápis 1 dítěte 20 min. „Zkrátka nepřišly“ ani děti, které byly v době zápisu nemocné. Pro ně se neformální část zápisu uskutečnila v náhradním termínu.

Zápisu se zúčastnilo 105 uchazečů, přijato bylo 87 dětí, o odklad zahájení školní docházky požádalo pro své dítě 18 zákonných zástupců, v 9  případech bylo správní řízení o zápisu přerušeno do doby dodání potřebných podkladů.

 

Mgr. Jaroslav Šťastný, ředitel     

Přidáno 28. 4. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.