Zápis dětí do 1. tříd ZŠ

 Zápis dětí do 1. tříd ZŠ

 

 

 

 

 

Zápis dětí do 1. tříd pro školní rok 2024/25 v ZŠ Ledeč nad Sázavou proběhne v budově školy v Komenského ulici v termínech:           

pátek 5. dubna 2024 v době od 14 do 18 hod.,

sobota 6. dubna 2024 v době od 8 do 12 hod.

 

K zápisu se dostaví zákonný zástupce s dítětem, k zápisu je třeba rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce dítěte.

Povinná školní docházka ve školním roce 2024/2025 začíná pro děti narozené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018. Výjimečně mohou být zapsány i děti narozené  do 30. 6. 2019 (podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince 2018 k plnění povinné školní docházky je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června 2019 jsou doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, které k žádosti o přijetí přiloží zákonný zástupce).

Zápis musí absolvovat zákonní zástupci dítěte i v případě, že:

a) dítěti byl v minulém roce povolen odklad,

b) budou žádat o odklad. Žádost o odklad povinné školní docházky musí být doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Zápis se skládá z formální části (zápis údajů o žákovi a zákonném zástupci) a motivační části (cílené aktivity zaměřené na zhodnocení určitých dovedností dítěte).
 

Přihlášení dítěte k zápisu

(tzn. volba přesného času a místnosti zápisu)

bude nutné provést přes elektronický odkaz,  který bude k dispozici od 4. 3. 2024 na webových stránkách školy www.zslns.cz, k uvedenému datu budou k dispozici další podrobné informace k zápisu včetně žádostí a přihlášek do ŠD.

 

Pozn.: Zápis ukrajinských dětí do 1. ročníku proběhne ve stejném termínu a za stejných podmínek.

 

 

Všichni pedagogičtí pracovníci naší školy se už moc těší na nové žáky!

 

V Ledči nad Sázavou 19. 2. 2024, Mgr. Jaroslav Šťastný, ředitel.

Přidáno 19. 2. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.