Zachraňme české čerty

České tradice se pomalu vytrácejí z našich životů. Slavíme svátky, které jsme neslavili. Ulicemi se místo českých čertů a Mikuláše prohánějí krampusové, v televizi běží Santa …
Zachraňme české čerty

Zapomínáme na tradiční české zvyky. Parta nadšených učitelů naší školy však proti těmto trendům bojuje. Každý rok 5.12. se společně s vybranými deváťáky převléknou do kostýmů a vyrazí na mikulášskou obchůzku školou. Pravda, výuka trochu utrpí, ale společné zážitky budují pozitivní atmosféru ve škole. Čerti tu a tam ztropí někomu neplechu, Mikuláš má pro žáky i učitele připravené různé úkoly a také tradiční perníky. Vše je doprovázeno koledami.

Děkujeme všem čertům a andělům za pomoc, Vendulce K. a Elišce V. z 8.A za hudební doprovod, jídelně za malou svačinku a samozřejmě vedení školy za podporu této tradiční akce.

Mikuláš a jeho družina

Přidáno 6. 12. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.