Za tajemstvím lesa

Dne 16.6. se uskutečnil na I. stupni naší školy projektový den „Za tajemstvím lesa.“ Všichni žáci se sešli na Šeptouchově a byli rozděleni do skupin.
Za tajemstvím lesa

Na 14 stanovištích plnili různé úkoly. Hravou formou si zopakovali znalosti o stromech, zvířatech a lesních patrech a pomocí různých aktivit poznávali les všemi smysly. Hmatem rozeznávali přírodniny, prostřednictvím sluchu vnímali zvuky lesa, pomocí obrázků určovali houby. Učili se rozeznávat listnaté a jehličnaté stromy a dozvěděli se mnoho zajímavostí o horninách a nerostech. Paměť a postřeh procvičovali v Kimově hře. Jak se vybavit do lesa a jak se zachovat v případě zranění, to bylo také náplní jednoho stanoviště. Nechyběly ani sportovní aktivity: kuželky, chůdy, skákání v pytlích, přetahování lana, obruče, fotbal...

Počasí přálo, projektový den se vydařil a všichni si ho užili.

Chtěly bychom poděkovat žákům  9.A a 9.B, kteří se podíleli na organizaci činností na jednotlivých stanovištích.

Více fotografií.

Paní učitelky I. stupně.

Přidáno 18. 6. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.