Výstava První světová válka

Základní škola Ledeč nad Sázavou připravila při příležitosti stého výročí výstavu na téma První světová válka.
Výstava První světová válka

Výstava se dotkla nejen této důležité události v dějinách lidstva, ale byla zaměřena i na život počátkem 20. století v Ledči nad Sázavou a v okolních obcích.

Cílem výstavy bylo zvýšit celkové povědomí veřejnosti o historických událostech světového válečného konfliktu. Pro školu je cílovou skupinou výchovného působení mladá generace a právě proto se na přípravě výstavy společně se svými učiteli aktivně podíleli žáci školy. Výsledkem bylo shromáždění velkého množství cenných a zajímavých exponátů, Československá obec legionářská zapůjčila 37 panelů, ze kterých bylo možné získat mnoho informací o československých legionářích.

Výstava byla zahájena vernisáží dne 15. března a pokračovala od následujícího dne do 23. března 2016. V dopoledních hodinách byla otevřena pro žáky školy, v odpoledních hodinách pro veřejnost, včetně soboty a neděle. Domnívám se, že ohlas byl velice kladný a výstava po všech stránkách splnila svůj účel. Během trvání ji vidělo přibližně 500 návštěvníků, ve vyučovacích hodinách se přišli se svými učiteli podívat i žáci prvního a druhého stupně naší školy, zájem projevili a výstavu shlédli i žáci Gymnázia, Střední odborné a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou, přijeli  žáci ze Základní školy  Komenského ve Světlé nad Sázavou.

Všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci výstavy, bych chtěla poděkovat. Byli to žáci školy, kteří přinášeli zajímavé exponáty, byli to učitelé, byli to lidé, kteří ochotně na výstavu věci zapůjčovali.

Závěrem bych chtěla říci, že akce podobného charakteru  zamýšlí naše škola připravovat i v budoucnosti.

Fotografie z výstavy.

Mgr. Petra Vágnerová, ředitelka školy

Přidáno 29. 3. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.