Výprava za poznáním – 5. C a 5. D v Národním muzeu

Výprava za poznáním – 5. C a 5. D v Národním muzeu

 

 

 

 

 

Ve středu 22. listopadu navštívily třídy  5.C a 5.D  Národní muzeum v Praze. Pro třídu  5.C  byl připraven program Kdo je kdo v živočišné říši. Při komentované prohlídce se děti setkaly s nejtypičtějšími představiteli  hlavních skupin živočichů, s jejich způsobem života a s prostředím, ve kterém jsou „doma“. Nejvíce je zaujaly zajímavosti o mořských zvířatech. Uchvátila je i kostra plejtváka myšoka – druhého největšího zvířete žijícího na Zemi. 

Třídu 5. D provedla velmi sympatická lektorka expozicí Dějiny 20. století. Děti se seznámily s historií 1. a 2. světové války, obdobím komunismu, sametovou revolucí… Pří poutavém  vyprávění shlédly téměř 1 000 exponátů, díky kterým si dokázaly představit, v jaké době jejich předkové žili.

Zákopy 1.světové války, prodejnu z konce 1. republiky, dobově zařízené byty. Velmi silným zážitkem byla projížďka „časovým výtahem“ a procházka 56 m dlouhým  „historickým tunelem“, vytvořené jedinečnou audiovizuální technologií. V následném čase si děti prohlédly i další prostory muzea. Obdivovali jsme nádherné nerosty, obrovského mamuta a mnoho dalších exponátů. Komenský by měl radost – byla to krásná „škola hrou“.

Více fotografií.

Jitka Černá

Přidáno 27. 11. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.