VÝPRAVA ZA HISTORIÍ

Třída IV. C se vypravila na výlet za historií na hrad Český Šternberk.
VÝPRAVA ZA HISTORIÍ

Po cestování zpestřeném výlukou (tam vlak, autobus, zpět vlak, autobus, vlak – přestupování se nám líbilo) jsme dorazili na krásný hrad Šternberk. V doprovodu průvodkyně, která nám přiblížila spoustu zajímavostí z historie hradu a rodu Šternberků, jsme navštívili celkem 15 místností, např. největší sál hradu - rytířský sál, dámský salonek nebo jídelnu. Zaujalo nás, že nynější majitel hradu na hradě bydlí a někteří z nás doufali, že ho třeba zahlédnou, ale nestalo se tak…třeba příště.

Samozřejmě zbyl  i čas na občerstvení a nákup upomínkových předmětů.

Výlet se nám líbil a pokud jste na Českém  Šternberku ještě nebyli, určitě se tam zajeďte podívat!

Fotografie z výletu

Hezké jaro přeje IV. C

Přidáno 21. 3. 2018, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.