Výprava 7. A a 7. B za minerály

První letní den nás sice ráno přivítal chladem, ale to sedmé ročníky neodradilo a s odhodláním se vydaly vstříc fluoritovému dolu, který se nachází mezi vesnicemi Kamenná Lhota a Kožlí.
Výprava 7. A a 7. B za minerály

Cesta k našemu cíli uběhla poměrně rychle. Sílu na nadcházející „objevování“ přírodních krás nám poskytlo občerstvení na odpočívadle, jež se nachází na rozcestí Kouty – Kamenná Lhota.

U Peckého rybníka jsme všichni vytasili své zbraně proti komárům a klíšťatům (repelent) a mohli jsme směle vyrazit lesní stezkou směr bývalý fluoritový důl. A zde přišlo na řadu další důležité vybavení každého hledače kamenných pokladů – kladívko a ochranné brýle.

Následující chvíle patřily už jen ozvěnám kladívek a výkřikům plných údivu nad nádherně probarvenými kameny.

Zpáteční cesta k autobusové zastávce v Kamenné Lhotě nám trvala o trochu déle, než když jsme dopoledne touto stezkou procházeli. To bylo zapříčiněno nejenom lehkou únavou z náročné objevné práce, ale především tím, že každý z nás byl přibližně tak o kilo těžší.

Do Ledče nás přivezl linkový autobus a u školní jídelny skončilo naše páteční dobrodružství, které jsme si jaksepatří všichni užili.

foto

Lenka Bejčková, Petra Holatová, třídní učitelky

Přidáno 25. 6. 2019, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.