Výlet školní družiny do Zruče n.S.

Ve středu 6. června se děti z oddělení Jany Vilímovské a Jany Kalhotkové vydaly na výlet vlakem do Zruče nad Sázavou.
Výlet školní družiny do Zruče n.S.

I když jsme do vlaku nastoupili po vydatném obědě ve školní jídelně, sotva se vlak rozjel, rozbalily děti svačinu. A tak je to správné, protože k pořádnému výletu svačina patří.

Řádně posilnění jsme se ve Zruči vypravili k zámku, kde jsme se rozdělili na dvě části. Jedna skupina vystoupala na Kolowratskou věž, kde se v jednotlivých patrech děti dozvěděly spoustu zajímavých informací a na vrchu věže se mohly pokochat výhledem do okolí. Druhá skupina se vydala splnit rytířské úkoly na stezku rytíře Miloty Kolowrata, která je umístěná v zámeckém příkopu. Potom se obě skupinky vyměnily, takže nikdo o nic nepřišel. Na závěr jsme si udělali malý piknik před zámkem a nakoupili jsme suvenýry v infocentru. Potom už nadešel čas k přesunu na nádraží. Ve vlaku jsme ještě všechny děti odměnili zaslouženou medailí za zvládnutí všech rytířských úkolů.

J. Vilímovská, J. Kalhotková a P. Tesárková – vychovatelky ŠD

Přidáno 21. 6. 2018, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.