Výlet do Prahy

Výlet do Prahy

 

 

 

 

 

Na dnešní den 16. 5. připadá Evropský den Slunce a svátek má Přemysl. Historie naší země je se jménem Přemysl spjata, a tak třídy 7. A, 7. B a 8. C. oslavily tento den toulkami po pražských památkách. Prahou nás provázel pan učitel, skvělý bubeník a žádaný průvodce Jan Krofta.
   U Strahovského kláštera na nás slunce nesměle pokukovalo zpoza mraků a za zvuku zvonohry na Loretánském náměstí nás provázelo až k Pražskému hradu. Poté jsme tiše rozjímali v Chrámu svatého Víta a po Starých zámeckých schodech jsme sestoupili do Valdštejnské zahrady a pokračovali na Malostranské náměstí, kde jsme si dopřáli oběd. Po obědě se slunce schovalo, citelně se ochladilo a zvedl se studený vítr. Nás to však neodradilo a putovali jsme Mosteckou ulicí, přes Karlův most, Klementinum, kolem pražského magistrátu na Staroměstské a Václavské náměstí. Pak nás čekala již poslední etapa výletu na Hlavní nádraží, kde jsme radostně naskočili do přistavených autobusů.

Děkujeme panu učiteli za úchvatnou prohlídku a řidičům za dopravní servis a trpělivost.

Více fotografií.

Petra Holatová

Přidáno 26. 5. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.