Výlet do Kutné Hory

V pátek 18. května se uskutečnil výlet žáků IV.A a IV.B do Kutné Hory. Cílem bylo blíže poznat historii tohoto bývalého královského města.
Výlet do Kutné Hory

Naše pozornost byla zaměřena na chrám svaté Barbory a Vlašský dvůr. Měli jsme štěstí na příjemné a vzdělané paní průvodkyně, které nám předaly mnoho zajímavých informací o památkách. Děti se mimo jiné dozvěděly, jak vznikl název města Kutná Hora. Obdivovali jsme gotickou architekturu. Dále jsme měli možnost vidět práci pregéře a za správné odpovědi od něho získat čerstvě vyražený pražský groš. Z výletu jsme odjížděli obohaceni nevšedními zážitky a zajímavými poznatky.

FOTOGRAFIE

Marie Čuchalová, třídní učitelka IV.A

Přidáno 30. 5. 2018, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.