Výlet 8.A a 8.B

Dne 13. 5. 2015 jsme se za velmi příznivého počasí vypravili autobusem na dlouhou cestu do okolí Ratibořic u Náchoda. Naše kroky nejprve směřovaly do vojenské pevnosti z druhé světové války – Dobrošov.
Výlet 8.A a 8.B

Více jak hodinu jsme s průvodcem procházeli podzemní chodby s různými místnostmi – muničními sklady, ošetřovnou aj. V pevnosti bylo jen 6 ºC a také jsme museli zdolat 226 schodů, které nám daly neskutečně zabrat!

Kolem poledne nás už ovšem čekalo krásné Babiččino údolí, kde se odehrává děj nejznámější knihy Boženy Němcové – Babička. Viděli jsme babiččino sousoší, Staré bělidlo a splav bláznivé Viktorky. U splavu jsme si na památku posbírali pár kamínků a po vydatném občerstvení vyrazili zpět k domovu.

Výlet se nám všem moc líbil a přivezli jsme si mnoho pěkných zážitků.

 

za žáky Bára Šimonová, Natálie Vosáhlová a Lenka Vrzáčková

Přidáno 27. 5. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.