Výlet 6. a 7. ročníků

Každý správný výlet by měl mít trochu kultury, přírody a dětmi milovaný rozchod.
Výlet 6. a 7. ročníků

To vše splňoval nejen náš výlet, ale i ten divadelní „Výlet“. Tak totiž zněl název hiphopové komedie ve Východočeském divadle Pardubice. Muzikál napsal  Willy Russell roku 1977. Děj jakoby stvořil školní život sám. Zlobivou školní třídu vezme třídní učitelka na výlet. Její přísný a neoblíbený kolega se rozhodne, že děti „převychová“. To se mu nejenže nepovede, ale stane se pravý opak, děti „vycvičí“ jeho. Hru nastudovalo studio Laik - jedná se o studenty dramatického kroužku. Nejmladší herečce je 13 let. Možná i proto bylo představení dětem blízké a sklidilo velký ohlas.

Po kulturním zážitku následoval zážitek nekulturní, zcela konzumní a komerční – rozchod v OC Atrium.

Závěr naší cesty vedl do Habrkovic, kde nám rodina Ringellů předvedla své řemeslo – drezérství. Výcvik je založen zejména na pohybu těla a intonaci hlasu trenéra. Parádní drezúra lvic bez biče, bez ran, bez křiku byla završena nebezpečným kouskem – hlavou cvičitele v tlamě šelmy. Zde je potřeba oboustranná důvěra a respekt mezi člověkem a šelmou. Vystoupení bylo zajímavé, stejně jako vyprávění cvičitele, který ochotně odpovídal na množství dětských otázek.

Rodina Ringellů se výrazně podílí na ochraně tygrů sibiřských, kteří jsou v přírodě na pokraji vyhubení. Ringellovi odchovali 14 generací tygrů, převážně právě sibiřských. Více si můžete přečíst zde: http://www.ringelland.cz/index.html.

foto

Za kolektiv učitelů a tříd 6.A, 6.B, 7.B a 7.C

Petra Holatová

Přidáno 4. 6. 2018, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.