V lese

V lese

 

 

 

 

 

V pátek 10.6. čekal žáky prvního stupně projektový den, který nesl název „V lese“. Každá paní učitelka si připravila stanoviště, jehož realizace se následně ujali žáci devátých ročníků. Nejprve se na Šeptouchov, kde se celá akce konala, vydali prvňáci a třeťáci, aby je záhy vystřídaly děti ze čtvrtých a pátých tříd.

Hned ráno se děti rozdělily do několika skupin. Každá skupina dostala prázdnou křížovku a po splnění úkolu na stanovišti dostaly indicii, kterou vyplnily do tajenky.

Na jednotlivých stanovištích poznávaly živočichy našich lesů, jedovaté rostliny a houby, ale také zvuky zvířat, přiřazovaly větvičky a plody k obrázkům jednotlivých stromů. U stanoviště „Lesní zahrádka“ poznávaly vše, co roste v lese, u jiného zastavení se soustředily na to, co do lesa patří či naopak nepatří anebo se seznamovaly s mysliveckými trofejemi a hledaly skrývačky ve větách. Nechyběly ani sportovní disciplíny, jako skákání v pytli, házení míčkem do kruhu nebo slalom s pingpongovým míčkem a hra na veverky.

Všichni si projektový den moc pochvalovali, Šeptouchovem se nesl hlasitý dětský smích, jásot po úspěšném splnění úkolu i zklamané mručení, když se skupince zrovna nedařilo podle představ.

Na závěr bychom chtěly poděkovat technickým službám našeho města za to, že posekaly prostor na Šeptouchově, kde se akce konala a v neposlední řadě také žákům devátých tříd v čele s paní učitelkou Zdeňkou Urbanovou a Alenkou Matouškovou, které přiložily ruku k dílu a vzaly si na starost jednotlivá stanoviště.

Více fotografií.

Za paní učitelky I. stupně Soňa Nulíčková

Přidáno 14. 6. 2022, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.