Učíme se v přírodě

Učíme se v přírodě

 

 

 

 

 

Minulé dny se nesly ve znamení posledních slunečních paprsků. Někdo pěkného počasí využil k zazimování zahrady, jiný k venkovnímu sportování a děti z I. stupně čekal projektový den s názvem „Učíme se v přírodě“.

Všechny třídy se vydaly mimo školní budovu a užívaly si posázavského sluníčka. Děti se při toulkách přírodou věnovaly matematice – hledaly ve svém okolí geometrické tvary, řešily zajímavé slovní úlohy; přírodovědě - určovaly stromy, poznávaly rostliny; výtvarné výchově - sbíraly přírodniny a následně z nich tvořily, či pracovní výchově, kdy stavěly domečky pro skřítky. Některé třídy projektový den spojily s dopravní výchovou, osvojily si základy práce s buzolou, jiné se vydaly po stopách Jaroslava Foglara a cestou do Sluneční zátoky sbíraly bobříky – stejně jako dobře známí hoši od Bobří řeky.

Děti, ale i paní učitelky, změnu uvítaly, načerpaly ze sluníčka tolik potřebnou energii a už teď se těší, jak příště zase vymění školní lavice za les, louku, či procházku kolem řeky.

Fotografie.

 

Soňa Nulíčková

Přidáno 21. 10. 2021, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.