Tonda obal na cestách

Tonda obal na cestách

 

 

 

Dne 26. 2. 2024 proběhla na 1. stupni naší školy putovní výstava „Tonda obal na cestách“. Cílem bylo podpořit vědomí odpovědnosti u žáků za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů. Každá třída se zúčastnila zajímavé přednášky o správném třídění odpadu, rozeznávání základních druhů odpadu, ujasnění si, co patří do barevných kontejnerů, které jsou běžně na ulicích. Seznámení s několika recyklovanými výrobky a jejich využitím. Dále se žáci dozvěděli, co je sběrný dvůr a co černá skládka a proběhla krátká debata o spalovnách a jejich využití. Formou jednoduché hry si žáci vyzkoušeli třídění všech druhů odpadů. Zhlédli krátkou prezentaci o zpracování odpadů.  Dále si mohli prohlédnout výrobky z recyklovaných materiálů.

Více fotografií.

 

Eva Chadimová učitelka 1. stupně ZŠ

 

Přidáno 3. 3. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.