Školní výlet V. B

Na pátek 25. 6. jsme si s dětmi naplánovali pěší školní výlet do okolí Ledče nad Sázavou, abychom si společně užili alespoň závěr školního roku a vlastně i celého prvního stupně základní školy.
Školní výlet V. B

Dohodli jsme se, že kromě dobré nálady si s sebou vezmeme i naše školní trička, na která si děti vydělaly během školního jarmarku ve čtvrté třídě.

     Když jsme se ráno sešli ve třídě, nevypadalo to moc dobře. Obloha byla zatažená a pršelo. Trochu jsme se začali bát, zdali se vůbec výlet uskuteční. Měli jsme totiž připravený plán. Abychom si ten si náš výlet něčím zpestřili, čekalo na děti překvapení - hra „Cesta za pokladem“. Hra měla tři zastávky, na nichž děti společně plnily úkoly, které nakonec vedly k získání klíče k pokladu. První úkol děti úspěšně splnily ještě v budově školy, pak se počasí umoudřilo a my jsme mohli vyrazit na cestu – Pivovarské údolí – Hradec – Ledeč nad Sázavou. Cesta nám ubíhala příjemně a děti hravě získaly zbývající dva klíče k pokladu.

     Celý výlet jsme zakončili v Ledči nad Sázavou v kavárně Kovárně, kde děti nejprve nalezly ukrytý poklad, a pak si mohly za odměnu objednat palačinku, zmrzlinový pohár nebo jinou dobrotu. Příjemnou odměnou byl pro některé i skákací hrad.

     Výlet jsme si užili a já přeji dětem, aby si užily i nastávající prázdniny, na které se už těší, a aby se jim i nadále vše dařilo nejenom ve škole.

 

Fotografie

Jana Hrochová,  třídní učitelka na 1. st. ZŠ

 

Přidáno 28. 6. 2021, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.