Školní výlet třídy 5.B

Školní výlet třídy 5.B

 

 

 

 

 

S batohem na zádech jsme nastoupili do vlaku směr Zruč nad Sázavou. Cílem našeho školního výletu byl vodácký kemp V Rákosí. Po ubytování a vybalení nás čekal oběd. Pochutnali jsme si na kuřecím vývaru s nudlemi a řízku s bramborovou kaší. Po krátkém poledním klidu jsme vyrazili na první vycházku, a to k Chabeřickému mlýnu. Po cestě byla krátká zastávka na nanuka. Někteří z nás už byli unaveni a vypadalo to, že ani zpět nedojdou. Všichni jsme ale ožili při atletických disciplínách, které jsme si mohli před večeří vyzkoušet: šestiskok z místa, hod oštěpem, běh na čas přes překážky…Bylo to super, užili jsme si to.

Na večeři jsme šli k Turkovi na kebab. Večer ale ještě nekončil. Do 22 hodin, do večerky, jsme zpívali při kytaře. „22:00 je večerka“, řekla paní učitelka. Rychle jsme zalezli do postelí a očekávali slíbenou stezku odvahy. Někteří z nás se pěkně báli, když jsme bez baterky měli projít jen kolem rozsvícených svíček a občas se ozval nějaký zvuk. Pak jsme spali jako „zabití“. Ráno v půl 8 se ozvalo: „Budíček, rozcvička!“ Vůbec se nám z postelí nechtělo, ale paní asistentka byla neoblomná. Protáhli jsme si těla, proběhli jsme se, udělali rychlou ranní hygienu a museli jsme jít na snídani. Čekal nás totiž výšlap 12 km na soutok Želivky a Sázavy. „Kdo nedojde, nedostane oběd.“ Všichni jsme došli, opekli jsme si špekáčky a vydali se na cestu zpět. Nohy nás už docela bolely, ale nikdo to nevzdal a do kempu jsme dorazili všichni.

V 16 hodin jsme plni zážitků odjížděli vlakem do Ledče, kde už na nás čekali rodiče. Školní výlet se nám moc líbil, jen škoda, že nemohl být delší.

Fotografie z našeho výletu.

Za žáky 5.B  Adéla Gabková, Julie Brožová

Přidáno 4. 6. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.