Školní výlet na Konopiště

Čtvrteční ráno 9. května začínalo deštivým počasím. Školáky z V.A však počasí neodradilo. Vydali se totiž autobusem na školní výlet na Konopiště.
Školní výlet na Konopiště

Již během cesty se počasí umoudřilo a to ovlivnilo i následující zážitky dětí. Rádi se o ně podělíme.

Po příjezdu na parkoviště nás výletní vláček dovezl krásnou přírodou ke konopišťskému zámku. V zámeckém příkopu jsme zahlédli medvěda Jirku, který nám předvedl ranní rozcvičku. Následovala prohlídka zámku. Díky znalé paní průvodkyni jsme se dozvěděli o životě pozoruhodného majitele zámku Františka Ferdinanda d'Este a jeho rodině. Se zájmem jsme prohlíželi rozsáhlé sbírky zbraní a lovecké trofeje. Náš obdiv vyvolala modernizace zámku, například zavedení elektřiny a výtahu pro přepravu šlechtické rodiny. Součástí prohlídky byla také střelnice. Po krátkém odpočinku jsme sestoupili do podzemí zámku, kde je umístěno muzeum svatého Jiří. Po prohlídce mnoha soch a obrazů jsme opustili zámek, abychom se vydali parkem ke skleníkům. Uvnitř byly k vidění rozmanité tropické i subtropické rostliny a zajímavé druhy exotických ryb. Krásné slunečné počasí nás vylákalo do přilehlé Růžové zahrady, kde kromě zajímavých soch a mnoha růžových keřů nás okouzlilo několik pávů. Při návratu k autobusu jsme se zastavili v blízké oboře, abychom spatřili jeleny a muflony.

Domů jsme se vraceli obohaceni zajímavými dojmy.

Fotografie

Marie Čuchalová, třídní učitelka

Přidáno 14. 5. 2019, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.