Školní výlet do Ostré u Lysé nad Labem

7. 5. 2019 navštívily třídy 4. A, B, i C Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus.
Školní výlet do Ostré u Lysé nad Labem

Děti se seznámily s tradičními řemesly v netradiční podobě, a to v dobových kulisách středověku. Odnesly si nejeden zajímavý poznatek, navíc si mohly vyzkoušet roli knihtiskaře, košíkáře, řezbáře, provazníka, keramika, dráteníka, či brusiče kamene. Děti vyrobily překrásné loutky, svíčky, mýdla, provazy, a dokonce i papír. Největší úspěch měla ražba mincí, lukostřelba a rýžování zlata. V místní hodovně bylo možné ochutnat tradiční pokrmy a bylinnou zahradu všichni díky krásnému počasí využili k relaxaci.

Fotografie

O. Komžáková, asistentka pedagoga na 1. st. ZŠ

Přidáno 10. 5. 2019, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.