Školní výlet 9. A a 9. B

V pondělí 28. května 2018 vyrazili deváťáci na dvoudenní školní výlet. Ještě celí rozespalí a obtěžkáni batožinou jsme se sešli brzo ráno u autobusu.
Školní výlet 9. A a 9. B

Naše putování jsme začali na Máchově jezeře, kde byla první zastávka na naší dlouhé cestě. Následovalo zastavení v Kamenickém Šenově a prohlídka Panské skály, kde se nacházejí „kamenné varhany“.  Cíl naší cesty byl již v dohledu a my se blížili k NP České Švýcarsko, kde jsme „dobyli“, u některých z nás i s vypětím všech sil, největší přírodní skalní most v Evropě Pravčickou bránu. Druhý den ráno jsme pokořili kamenitou strž vedoucí ke kulturní památce Dolský mlýn (zřícenina původního trojkolového mlýna a pily z roku 1515) a zbývalo nám jen projít, ale i proplout hluboký kaňon řeky Kamenice – Edmundovu a Divokou soutěsku. Po několika hodinovém putování krásnou přírodou jsme dorazili do Hřenska, nejníže položené obce České republiky, kde už na nás čekal autobus a s ním spojená i dlouhá cesta domů.  

Fotografie.

Josef Pešek a Zdenka Urbanová, třídní učitelé

Přidáno 4. 6. 2018, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.