Školní výlet 4.B

Školní výlet 4.B

 

 

 

 

 

V úterý se žáci IV.B nesešli ráno ve školních lavicích, ale zamířili na vlakovém nádraží, odkud jsme se vydali směrem Kutná Hora.                                                             

V Sedlci jsme navštívili Chrám Nanebevzetí Panny Marie, kde jsme shlédli krátký film a následně jsme si tuto historickou památku prohlédli.

Poté jsme se přesunuli do nedaleké Kostnice – zdejší kaple je zařízena vskutku neobvykle – její vybavení je tvořeno kosterními pozůstatky 40 000 lidí, kteří zemřeli v období moru a válek.

Odtud jsme se vydali svižnou procházkou do Muzea stříbra – na Hrádek. Od 11 hodin na nás čekal průvodce, od kterého jsme dostali helmy, bílé pláště a svítilny a takto vybaveni jsme sestoupili do kutnohorského podzemí. To, že helmy jsou opravdu potřeba jsme zjistili hned vzápětí, když jsme se museli protáhnout chodbami, které na některých místech byly pouze 40 cm široké a 120 cm vysoké. Od pana průvodce jsme se dozvěděli spoustu informací o životě ve středověku, o dolování stříbra, či ražení pražských grošů – to jsme si ostatně sami vyzkoušeli a každý si svůj vlastnoručně vyražený groš odnesl jako památku z tohoto výletu.

Ani zhoršující se počasí a kapky deště nás neodradily od procházky kolem Chrámu sv. Barbory – dominanty celého města. Odtud už jsme se ale vydali na vlakové nádraží a nabyti zážitky a vědomostmi, které v učebnicích těžko najdeme, odjížděli domů.

Více fotografií.

Soňa Nulíčková, třídní učitelka 4.B                

Přidáno 27. 5. 2022, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.