Škola základ života

V pátek 29. 3. lavice ve třídách 8. B a 8. C osiřely, neboť se jejich žáci ráno v 8 hodin vypravili do krajského města, aby v tamním Horáckém divadle Jihlava zhlédli představení Škola základ života.
Škola základ života

Poté, co byly děti paní uvaděčkou usazeny v jednotlivých lóžích, se zvedla opona a všichni se rázem ocitli v prostředí školy v době první republiky, aby s hlavními protagonisty prožívali vzájemné soužití učitelů a studentů, tvorů spolu mnohdy zápasících, mnohdy se respektujících. Hra, nastudovaná podle předlohy Jaroslava Žáka, svojí nadčasovostí zaujala i toho nejposlednějšího diváka v hledišti, neboť právě ony vztahy kantorů a žáků jsou neodlučitelnou součástí života v každé době.

Inscenace i s přestávkou trvala dvě hodiny a čtyřicet minut, proto žáci uvítali plánovaný přesun do nákupního centra City Park Jihlava, kde bylo dětem dopřáno osobní volno. V předem stanovený čas se celá výprava odebrala k autobusu, který ji zavezl zpět do Ledče nad Sázavou ke škole, o níž se znovu žáci skrze právě zhlédnutou hru utvrdili v přesvědčení, že je základem života.

třídní učitelky Ludmila Olišarová a Pavla Kořínková


 

Přidáno 11. 4. 2019, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.