Skanzen – Veselý Kopec

Skanzen – Veselý Kopec

 

 

 

 

 

Dne 18. 10. 2023 se třídy 4. A a 4. B zúčastnily exkurze v rámci projektu „Šablonˇ.

V první části exkurze jsme navštívili provoz sklárny Koulier v Oflendě na Vysočině. V rodinné sklárně se tu vyrábějí vánoční ozdoby. Pracovníci sklárny nám předvedli, jak vzniká česká, skleněná, vánoční ozdoba. Všechny práce tu provádí pouze ručně, každá ozdoba je originál.  Po prohlídce dílen si pak každý žák zkusil vymalovat svoji ozdobičku, kterou si odvezl s sebou domů.

Ve druhé části exkurze jsme se prošli skanzenem na Veselém Kopci. Vše o historii tohoto místa nám vyprávěla paní průvodkyně. Ta nám přiblížila dobu, kdy žili a pracovali obyvatelé místních chaloupek i statků, řemeslníci i zemědělci. Jaké zvyky se na Vysočině dodržovaly i jak se tu lidé uměli bavit.

Fotografie.

Vladimíra Bělohradská, třídní učitelka 4.A

 

 

Přidáno 23. 10. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.