Šeptouchovem „Přírodou krok za krokem“

Začátek května byl na Stanici Pavlov o.p.s. ve znamení prvního pilotního ověření projektu OP VK „Přírodou krok za krokem“, který v letošním roce připravujeme. Tento projekt realizujeme díky podpoře Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR.
Šeptouchovem „Přírodou krok za krokem“

V lesoparku Šeptouchov se v rámci projektového dne žáci prvního stupně ZŠ Ledeč nad Sázavou zúčastnili Zoologické olympiády a programu Soví malování. Nejprve proběhlo uvítání a žáci se rozdělili do skupin na jednotlivá stanoviště. Žáci 3. tříd se seznámili s biologií a zajímavostmi z říše sov a za přítomnosti naší sovy Rozárky tvořili svá výtvarná dílka. Děti nakreslili podle návodu krásné sovičky. Žáci čtvrtých a pátých tříd si vyzkoušeli znalosti z poznávání zvířat naší přírody a jejich stop nebo si vyzkoušeli vytvořit podle obrázků potravní řetězce. Vyzkoušeli si také, jak je složité správně se rozhodnout v každodenním životě mladého rysa nebo jak je těžké sehnat si v přírodě potravu pro přežití. I když to zpočátku moc nevypadalo, vyšlo nám i pěkné počasí. Děti byli moc šikovné, proto jsme se domluvili, že jim dáme malou odměnu. V pěkném prostředí ledečského lesoparku jsme se rozloučili s pozvánkou na akci „Den se zvířaty“, kde proběhlo poděkování za účast na projektovém dni „Zoologická olympiáda“ a výukovém programu „Soví malování“. Vyhlášení „Zoologické olympiády“ a ukázky z tvorby dětí z programu „Soví malování“ proběhlo 23. 6. 2014 symbolicky mezi zvířátky na „Dni se zvířaty“ v areálu ZO Svazu chovatelů v Pivovarské ulici. Děti i učitelé dostali malou odměnu za dobrou spolupráci. 

Děkujeme všem, kteří nám při této akci pomohli, a těšíme se na další hezké akce.

Přidáno 10. 9. 2014, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.