Rozvoj polytechnické výchovy v ZŠ Ledeč nad Sázavou

Kraj Vysočina se jako jeden ze dvou krajů připojil k programu MŠMT na podporu polytechnické výchovy.
Rozvoj polytechnické výchovy v ZŠ Ledeč nad Sázavou

Financování  projektů škol v rámci tohoto dotačního programu  je zajištěno ze tří zdrojů – MŠMT, Kraj Vysočina a další partneři – PBS Velká Bíteš, PRETOL,  PSJ, Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a.s., FRÄNKISCHE CZ s.r.o., WIKOV.

Vedení ZŠ Ledeč nad Sázavou  podalo v řádném termínu žádost o dotaci na podporu tohoto programu  ve výši 33 882 Kč a tato žádost byla schválena. Díky tomu škola zakoupila 8 ks velké konstrukční univerzální stavebnice Merkur 8 a 2 ks stavebnice Robotický Slídil Alfa Atmel s RC vysílačkou.

Projekt bude realizován ve 4. až 8. ročníku dle metodik a pracovních listů vytvořených odborem školství Kraje Vysočina v celkovém počtu 26 vyučovacích hodin ve školním roce. Stavebnice budou využívány především ve výuce pracovních činností a dále v rámci mezipředmětových vztahů  zasáhnou i do výuky předmětů matematiky, fyziky a dalších. Se stavebnicemi budou pracovat  žáci rozdělení do skupin po čtyřech. Pro výuku bude vyčleněna odborná pracovna s upravenými  pracovními místy pro skupinovou výuku žáků. Výuku budou provádět především  vyučující pracovních činností.  Žáci školy se zúčastní též krajské soutěže, ve které budou pracovat s touto stavebnicí.

Cílem projektu je rozvíjení zručnosti a tvořivosti žáků a podněcování jejich zájmu o technické dovednosti a také motivace k volbě technicky zaměřených středoškolských oborů. Věříme, že se škole tento cíl bude dařit plnit.

 

Vedení ZŠ Ledeč nad Sázavou

Přidáno 9. 12. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.