Putování deváťáků za historií

8. června 2018 navštívili žáci 9. A a 9. B ledečské pamětihodnosti. Naše putování za historií jsme zahájili proti proudu času na rohu Haškovy a Koželské ulice, kde se nachází Husův sbor. Prohlídku nám zpříjemnil zvuk harmonia, kterému žáci „vdechli život"
Putování deváťáků za historií

Naše kroky ale směřovaly dále do kostela sv. Petra a Pavla. Prohlédli jsme si kostel a farní zahradu, ale mohli jsme i nahlédnout do míst, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Další zastávkou našeho putování byla synagoga. Tato kulturní památka ČR nám připomněla holocaust – „konečné řešení židovské otázky“ a s tím spojen i zánik židovské obce v roce 1942 v našem městě. Naše putování jsme ukončili na židovském hřbitově, který je nedílnou součástí synagogy.

15. června 2018 jsme vyrazili pěšky do Číhoště, kde jsme si prohlédli kostel a připomněli si perzekuce z 50. let 20. století prostřednictvím osudu pátera Josefa Toufara.

Velké poděkování patří p. Kovandové, p. Sklenářové a manželům Vacátkovým za jejich čas a zajímavé vyprávění k české historii.

Fotografie.

Josef Pešek a Zdenka Urbanová, třídní učitelé

Přidáno 20. 6. 2018, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.