Projektový den s angličtinou

V pátek 14. listopadu se všichni žáci pátých ročníků, vybaveni výtvarnými pomůckami, sešli v malé tělocvičně. Za jakým účelem?
Projektový den s angličtinou

Rozhodli se vyrobit plakáty se slovní zásobou do hodin angličtiny. Tříčlenné až čtyřčlenné týmy se na tuto akci pečlivě připravovaly již předchozích čtrnáct dnů. Žáci vyhledávali slovíčka a obrázky k předem vylosovaným tématům (Sports, House, Zoo animals, Weather, Travelling, Christmas,…).

V den D je čekala náročná čtyřhodinová práce. Nejprve jako správní profesionálové vytvořili návrhy. Pak ukázali, jak umí pracovat ve Wordu (přepisovali připravenou slovní zásobu) a nakonec se vrhli na vlastní realizaci projektu.

Po úspěšném dokončení plakátů, následovala vernisáž děl. Každý účastník obdržel hlasovací lístek a vybral plakát, který byl dle jeho názoru nejzdařilejší. Nejvíce hlasů a studeně sladkou odměnu získali:

Hobbies (Čermák M., Prchal Š., Vágner M.),

Food (Křížová E., Hořejšová M., Kolářová K., Časarová T.), 

Zoo animals (Nováková S., Sadílková N., Pokorná P.),

Alphabet (Mendl M., Holzhauser J.),

Christmas (Čapek V., Popek T., Ider).

Všem zúčastněným týmům děkujeme za dobře odvedenou práci a přejeme jim hodně úspěchů při hodinách angličtiny.

Několik fotografií z projektu.

 

Za vyučující angličtiny: S. Nulíčková, R. Melicharová

Přidáno 18. 11. 2014, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.