Projektový den – Dřevo

V pátek 18. 11. 2016 na první stupni ZŠ probíhal „Projektový den“ na téma „Dřevo“. Žáci druhých ročníků si tento den užili trochu jinak.
Projektový den – Dřevo

Bylo to díky pomoci a sponzorskému daru pana ing. Kotka, zvaného Hugo z lesa. Ten zařídil, že jsme si celý projektový den užili v kavárně „Kovárna“. Zde byl připraven zajímavý program. Dozvěděli jsme se mnoho nového o stromech, druzích dřeva, lese a lesních zvířatech i škůdcích lesa. O tom všem nám vyprávěli skuteční lesníci pan Ing. Kotek a pan Ing. Svoboda. Děti si také vyrobily dřevěné obrázky. Nakonec si ověřily, co nového se dnes naučily. Celé dopoledne se o nás starala paní Machálková, paní Jeníčková a babička Zdenička Stelly Peškové. Ty nám připravily skvělé palačinky, marcipánové žaludy a kaštany. Čas strašně rychle utekl a nám se ani nechtělo domů.

Děkujeme. žáci 2.A, 2.B, 2.C

V pátek 18.11. proběhl na I. stupni projektový den na téma „Dřevo“. Pracovali jsme v  matematických, čtenářských, přírodovědných a rukodělných dílnách. V matematických dílnách jsme pracovali se dřívky, sirkami, kostkami a řešili zábavné úkoly. V přírodovědných dílnách jsme se zdokonalovali v určování stromů podle listů, plodů, kůry, určovali jsme věk stromů z letokruhů, zopakovali jsme si pravidla chování v lese, dozvěděli se, co škodí dřevu, a někteří shlédli video, jak vzniká les, jak se dřevo těží a zpracovává. V rukodělných dílnách jsme vyráběli obrázky ze dřívek a špejlí, dřevěné panáčky, roubenky a vory, vyzkoušeli jsme si i frotáž kůry. Dopoledne se vydařilo a rychle uteklo nejen dětem, ale i nám učitelkám.

Fotografie.

Paní učitelky I.stupně

 

Přidáno 23. 11. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.