Přírodovědná vycházka s ornitologem

Přírodovědná vycházka s ornitologem

 

 

 

 

 

V pátek 6. května se vydalo 21 dětí ze základní školy na návštěvu Záchranné Stanice v Pavlově.

Tato speciální akce vznikla v rámci projektu Vracíme sovy lesům, který je pod záštitou Lesů ČR jako odměna pro děti 2. stupně, které příroda baví a současně se zúčastnily školního kola v přírodopisné olympiádě.

Po příjezdu do Stanice na nás již čekala paní Mgr. Petra Hulvová, která se věnovala dětem více než hodinu. Velmi zajímavě hovořila o místních zvířatech (výr, orel, poštolka, káně, sovy, vydry, norci…). Děti se dozvěděly velké množství zajímavých informací ze života těchto zvířat, ale i důvody pro jejich umístění ve Stanici, na některá si mohly i sáhnout. Pohladit si mládě puštíka, kalouse nebo i veverky byl pro všechny neobyčejný zážitek.

Ve druhé části programu se dětem věnoval ornitolog, pan Ing. Ivo Hertl. Tento pán je autorem aplikace „Mapy instalovaných budek na Vysočině“. Vysvětlil dětem, proč je důležité instalovat v lesích budky pro sovy, do jaké výšky se umísťují a jak správně zvolit lokalitu. Současně popsal i to, jak probíhá kontrola a čištění budek. Cestou z Pavlova do Vilémovic děti viděli 2 konkrétní lokality a během procházky děti rovněž seznamoval s hlasy ptáků.

Poděkování patří také paní Ing. Věře Hessové, která celou akci zprostředkovala. Během vycházky děti seznámila se zajímavými druhy dřevin, dozvěděly se i co v lesní terminologii znamená např. „ptačí kovadlinka“.

Všichni si dopolední vycházku užili.

 

Fotografie z akce.

 

Za učitele přírodopisu Pešek Josef

Přidáno 9. 5. 2022, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.