Přednáška s ukázkou dravců

Dne 25.10.2018, v rámci projektového dne, proběhla přednáška o biologické ochraně letišť s ukázkou dravců.
  Přednáška s ukázkou dravců

 Zúčastnili se jí žáci speciálního oboru a žáci prvních tříd. Přednášku vedli sokolníci z letiště v Hradci Králové pánové Bohuslav Škornička a Karel Nejman. Poutavou formou děti seznámili s různými druhy dravců a předvedli ukázku jejich práce. Děti si mohly většinu dravců pohladit. Byl mezi nimi i jejich ,,král“ Orel skalní. Kromě denních dravců mohly děti vidět i dravce noční- Sovu pálenou a naší nejmenší sovu Sýčka obecného.

Oba pánové sokolníci přislíbili podobnou přednášku zopakovat opět na jaře, kdy budou mít nové přírůstky ve formě mláďat. Určitě se na ně budeme těšit a když bude přát počasí budou ukázky probíhat ve školním arboretu.

Petr Hořejš

foto

Přidáno 17. 11. 2018, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.