Práce se stavebnicí ROTO z Vysočiny v ZŠ Ledeč nad Sázavou

Na začátku školního roku 2015-16 obdrželi všichni žáci prvního ročníku stavebnici ROTO z Vysočiny, kterou pro ně zakoupil Kraj Vysočina. Současně každý vyučující v první třídě obdržel 1 ks stavebnice a k tomu brožurku s metodickými listy pro učitele.
Práce se stavebnicí ROTO z Vysočiny v ZŠ Ledeč nad Sázavou

 

Stavebnice představuje unikátní systém kombinace lepenkových dílů s plastovou stavebnicí ROTO, doplněnou o plastové šrouby. Umožňuje žákům zdokonalovat tvůrčí schopnosti v oblasti nejen technického zaměření, ale i v ostatních vyučovacích předmětech. V prvních vyučovacích hodinách se žáci se stavebnicí nejprve seznámili, v dalších hodinách již vyráběli jednoduché výrobky. Stavebnici žáci využívají i v hodinách matematiky, kdy staví stavby z kostek, které doplňují objekty vyrobenými ze stavebnice. Na přiložených fotografiích je možné vidět, jak se práce daří.

Kraj Vysočina uvažuje, že příští rok zakoupí stavebnice opět pro každého žáka první třídy základní školy, stávající žáci prvních tříd si tedy stavebnici „přenesou“ do druhého ročníku a budou s ní nadále pracovat.

Milan Štěpánek

zástupce ředitelky ZŠ Ledeč nad Sázavou 

Přidáno 18. 11. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.