PODBLANICKÉ EKOCENTRUM VLAŠIM

PODBLANICKÉ EKOCENTRUM VLAŠIM

 

 

 

V rámci Inovativního vzdělávání navštívili žáci tříd 5. C a 5. D Podblanické ekocentrum ve Vlašimi. Děti z 5. D si vybraly výukový program Od zrnka ke chlebu, kde například poznávaly jednotlivé druhy obilnin, různé druhy výrobků z nich a také si odnesly vlastnoručně uhnětený a upečený bochníček.

Třída 5. C se v rámci programu Riskuj v paraZOO rozdělila na týmy a děti nejprve procházely paraZOO, kde musely najít různé informace o zde žijících živočiších. Poté si zahrály soutěž Riskuj!, která prověřila získané znalosti.

Obě třídy si prošly také část vlašimského zámeckého parku, který se řadí mezi nejzachovalejší a největší zámecké parky ve střední Evropě. Prohlédly si některé památky (dekorace) v parku – Čínský pavilonek, Benátskou studánku nebo jednu ze tří zámeckých bran - Vlašimskou.

Na výpravě nechyběla samozřejmě ani návštěva cukrárny.

Více fotografií.

Jitka Černá, Andrea Chaloupková

 

Přidáno 21. 11. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.