PLANETÁRIUM VE ŠKOLE

PLANETÁRIUM VE ŠKOLE

 

 

 

 

 

Velké planetárium v Praze je nyní v rekonstrukci a tak jsme využili možnosti pozvat si planetárium mobilní – Planetum.

Lektorovaný program s promítáním probíhal po dva dny (23. a 24. ledna) ve velké  nafukovací kopuli. Nejprve se žáci seznámili s hvězdnou oblohou, souhvězdími, dozvěděli se nebo zopakovali, jaké pohyby vykonává planeta Země,  proč se střídá den a noc, jakou barvu má ve skutečnosti Slunce, jak dlouho letí sluneční světlo k Zemi, jaká souhvězdí můžeme na obloze vidět….

Pak následovalo promítání vybraného komentovaného programu (např. Naše bouřlivá planeta- o tom, jak vznikla Země, jak vzniká zemětřesení, vlny tsunami, výbuch sopky, Voyager- o vesmírných sondách, které byly vyslány k prozkoumání nejvzdálenějších zákoutí Sluneční soustavy nebo  pořad pro menší děti Polaris - příběh dvou kamarádů, ledního medvěda Vladimíra a tučňáka Jamese, kteří se v přírodě nemohou nikdy setkat, protože jejich domov je na opačných pólech Země).

Pořady se líbily a planetárium si zase někdy určitě pozveme.

Více fotografií.

A. Chaloupková

 

 

Přidáno 30. 1. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.