Pasování prvňáčků na čtenáře

Minulý týden byl pro prvňáčky z naší školy velice důležitý. Dostali pozvání od královny Knihovnice, aby se dostavili do knihovny prokázat, zda se naučili v první třídě vše potřebné.
Pasování prvňáčků na čtenáře

Vydali jsme se tedy na návštěvu s nadšením i mírnými obavami, zda dokážeme splnit všechny královniny úkoly.

V knihovně jsme museli zjistit do jaké skupiny patříme a pak už začalo velké prověřování. Nejprve jsme hledali písmena, která se schovala mezi knížky a z nich jsme skládali slova, pak jsme prošli zkouškou psaní, poslouchali jsme pohádku a odpovídali k ní na otázky, skládali jsme puzzle a nakonec jsme museli přečíst a složit slib čtenáře.

Královna nás všechny moc chválila, že jsme šikovní prvňáci  a stříbrným mečem nás pasovala na čtenáře. Dostali jsme medaili a  malou odměnu.  Vyfotili jsme se s královnou a ve zbylém čase jsme si mohli prohlížet knížky dle libosti. To nás natolik zaujalo a bavilo, že jsme úplně ztratili pojem o čase.

Nakonec jsme se s královnou a její pomocnicí rozloučili a slíbili jsme, že zase brzy přijdeme.

 

Děkujeme moc oběma paním knihovnicím za krásný program a těšíme se brzy na shledanou.

 

Fotografie

 

R. Melicharová, třídní učitelka na 1. st. ZŠ

Přidáno 21. 6. 2021, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.