Oslavy stoletého výročí samostatnosti československého státu

Stoleté výročí samostatnosti československého státu jsme oslavili i na naší škole ZŠ Ledeč nad Sázavou. Celá událost se konala ve středu 24. 10. a program byl opravdu bohatý a pestrý.
Oslavy stoletého výročí samostatnosti československého státu

Oslavy započaly hned ráno, kdy byl pro žáky druhého stupně připraven projektový den, žáci prvního stupně si ho mohli užít den následující. Děti navštívily celkem 11 stanovišť, na nichž se zábavnou formou seznámily s dobou, kdy mladá republika vznikala. Dozvěděly se tak zajímavé informace o státních symbolech, prvním československém prezidentovi T. G. Masarykovi, dobovém hospodářství republiky, zkusily si zahrát hry, kterými se bavili naši pradědečkové a prababičky, a mnoho dalšího.

Další program následoval od 15:00 hodin, kdy proběhlo před ZŠ v Komenského ulici slavnostní zasazení lip - „Stromů svobody“ za přítomnosti zástupců Města Ledeč nad Sázavou, vedení naší školy, učitelů, žáků a veřejnosti. Při této příležitosti zazněly i dobové písně, které s dětmi secvičila paní učitelka Petra Špačková. Poté se dveře ZŠ v Nádražní ulici otevřely pro veřejnost, neboť se uskutečnil Den otevřených dveří. Na návštěvníky čekala prohlídka školy, díky níž mohli v odborných učebnách chemie a přírodopisu přihlížet zajímavým pokusům připravených vyučujícími. Kouzlo první republiky na hosty dýchlo z výtvarných prací žáků, jež představovaly osobnosti známé ze stříbrného plátna, podobu staré Ledče si připomenuli výstavou fotografií v prvním patře školy, expozici k padesátiletému výročí založení ZŠ v Nádražní ulici zhlédli v jedné ze zpřístupněných tříd a popovídat si se svými známými mohli nad šálkem kávy a zákusky ve školní knihovně.

Celý den se vydařil a tímto bychom chtěli vyjádřit poděkování nejen všem návštěvníkům, ale i těm, kteří se podíleli na organizaci akce. Jsme rádi, že i naše škola mohla svým dílem přispět k ceremoniím, které probíhaly v předposledním týdnu měsíce října napříč celou naší vlastí.

Mgr. Pavla Kořínková

foto

Přidáno 5. 11. 2018, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.