Opět úspěch ledečské základní školy v biologické olympiádě

Biologickou olympiádu každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Jedná se o tradiční soutěž pro žáky základních škol a nižších stupňů gymnázií ve znalostech z přírodopisu.
Opět úspěch ledečské základní školy v biologické olympiádě

.  Organizačním zajištěním je pověřena Česká zemědělská univerzita v Praze. Téma letošní olympiády bylo  „Detektivem v přírodě“. Žáci se stali  detektivy  v přírodě, poznávali stopy pobytu zvířat v přírodě  a mohli rozluštit příběhy, které se zde odehrály, nebo dokonce díky novým znalostem předpovědět, co se ve sledovaném místě může odehrát. Žáci si díky soutěži prohloubili svoje teoretické znalosti a praktické dovednosti (poznávání přírodnin a laboratorní práce).

Školního kola se zúčastnilo celkem 19 žáků  druhého stupně naší  školy.

 V kategorii C (8. a 9. roč.) zvítězila Karolína Zelinková z 9.A, na 2. místě byl Tomáš Egermayer  z 8.A.

V kategorii D (6. a 7. roč.) ve školním kole na 1. místě skončil Tomáš Aron  ze 7.A, na 2. místě Matěj Vágner ze 7.A  a na 3. místě Kristýna Dvořáková ze 6.A.

Okresního kola se zúčastnili Tomáš Aron a Matěj Vágner. Oba žáci zde v silné konkurenci gymnázií z Chotěboře, Havlíčkova Brodu a Ledče n. S.  obstáli na výbornou.  Matěj Vágner obsadil  třetí místo a Tomáš Aron obsadil místo druhé (Matějovi chybělo  1,5 bodu a Tomášovi  1 bod od celkového vítězství).  Krajského kola se zúčastnil  Matěj Vágner,  který  se umístil uprostřed startovního pole. Tomáš Aron byl v době konání krajského kola na studijním zájezdu v Anglii.

 Moc gratulujeme!!!  a oceňujeme dlouhou a svědomitou přípravu na tak náročnou soutěž.  

Přidáno 23. 6. 2017, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.