Okresní kolo zeměpisné olympiády

Ve středu 26. února 2020 se v budově gymnázia Havlíčkův Brod opět sešli nejúspěšnější řešitelé školních kol ze zeměpisu z celého okresu Havlíčkův Brod.
Okresní kolo zeměpisné olympiády

ZŠ Ledeč nad Sázavou letos reprezentovaly 3 dívky, které dominovaly v jednotlivých kategoriích školního kola.

V kategorii A se umístila Karolína Brixí z VI.A na pěkném 10. místě. Hlavním tématem byla kartografie, Země ve vesmíru a obecná fyzická geografie. Letos bylo klání v této kategorii velice náročné a nejlepší nezískali ani 50% možných bodů.

Mezi žáky kategorie B (sedmé ročníky ZŠ a žáci víceletých gymnázií) se umístila Tereza Hospodková ze VII.A na 16. místě z 22 soutěžících. Hlavním tématem letos byla kartografie, obecná fyzická geografie, obecná sociální geografie - Afrika, Austrálie a Oceánie, Amerika.

Kategorie C zahrnuje tradičně žáky 8. a 9. ročníků ZŠ a gymnázií a Martina Olišarová z IX.C obsadila rovněž 16. místo z 27 soutěžících. Tématem byla kartografie a geoinformatika, obecná fyzická geografie – Evropa.

 

Přestože dívky nenavázaly na „medailové“ úspěchy svých předchůdců z minulých ročníků, jejich výkony byly dobré a v silné konkurenci se neztratily. Jejich procentuální úspěšnost byla v kategorii B i C přes 65 %.

 

Děkujeme za reprezentaci školy.

 

učitelé zeměpisu

Přidáno 1. 3. 2020, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.