Okresní a krajské kolo dopravní soutěže pro mladé cyklisty

Okresní cyklistické závody „Mladý cyklista“ proběhly 21.5. 2015 v Havlíčkově Brodě. Soutěžilo se v jízdě zručnosti, v jízdě po dopravním hřišti, dále ve zdravovědě a ve znalostech dopravních předpisů.
Okresní a krajské kolo dopravní soutěže pro mladé cyklisty

Dalším úkolem byla orientace v mapě – dostat se bezpečně podle silničních pravidel z bodu A do bodu B. Družstvo naší školy ve složení: Monika Nekolová 6.A,  Aneta  Mindlová  4.A, Josef Novák 6.B  a Martin Stehno 4.C si vedlo skvěle, obsadilo 2. místo! Děti byly nominovány do krajského kola „Cyklista Vysočiny“ do Náměště nad Oslavou, které proběhlo ve dnech 28. – 29.5. 2015. Samotná soutěž se konala v prostorech ZŠ Husova . Děti zvládly soutěžní disciplíny bez karambolů a umístily se na pěkném sedmém místě ( z jedenácti družstev). Po soutěžích následovala už jen zasloužená zábava. Ubytování jsme měli ve vojenských kasárnách včetně „vojenské“ (výborné) stravy v kantýně. Večer na nás čekala diskotéka pořádaná Hitrádiem Vysočina, kde jsme se pěkně vyřádili. Po krátkém nočním odpočinku byl  přesun na vojenské letiště, kde jsme měli připravenou prohlídku psince, voliér dravců, požární stanice a hlavně jsme si mohli prohlédnout pěkně zblízka vojenské vrtulníky. Po dobrém obědě bylo  rozloučení  s novými kamarády a odjezd domů. Už teď se těšíme na příští rok na dopravní soutěže!   

Fotografie

                              

Přidáno 5. 6. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.