Ohlédnutí za adaptačním kurzem

Již tradičně je začátek školního roku žáků 6. ročníku spojen s adaptačním kurzem. V letošním roce proběhl 6. a 7. září.
Ohlédnutí za adaptačním kurzem

Ve čtvrtek jsme se ráno sešli ve třídách, kde nás čekalo několik aktivit, které byly zaměřeny na vzájemné seznámení. Po obědě jsme vyrazili na dlouhou cestu do Pavlova, kde pracovníci místní záchranné stanice připravili pro žáky zajímavý program. Cesta byla pro některé velmi náročná a do školy jsme se mohli vrátit „bez ztrát.“ Všichni jsme se už těšili na opékání špekáčků. Atmosféru umocnil zpěv při kytaře. „Své děti“ přišli k táboráku pozdravit nejen bývalé třídní učitelky, ale i někteří učitelé II. stupně naší školy. Závěrem dne byla noční hra, pak už jen do sprchy, zabalit se do spacáků a nechat si něco hezkého zdát. Na páteční dopoledne byla připravená další aktivita. Každá třída se vydala jiným směrem, žáci plnili různé úkoly a hledali další směr pro své putování. Hledaným cílem byl Šeptouchov, kde na ně čekaly soutěže zaměřené na spolupráci třídního kolektivu. Celý kurz byl ukončen obědem ve školní jídelně.

Velké poděkování patří všem, kteří se na organizaci „adapťáku“ podíleli, zejména paní kuchařkám, které nás nenechaly hladovět, panu Hořejšovi za hudební doprovod a učitelům, kteří s námi poseděli u ohně.

foto

       Alena Krupičková, Josef Pešek a Zdenka Urbanová, třídní učitelé

Přidáno 17. 9. 2018, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.