Nezapomenutelná exkurze do Planety Hlinsko a Koulier

Nezapomenutelná exkurze do Planety Hlinsko a Koulier

 

 

 

 

 

Dne 8. prosince 2023 se žáci  6. B a 6. C vydali na exkurzi do města Hlinsko, kde navštívili fascinující zábavně vzdělávací centrum s názvem Planeta Hlinsko a výrobu vánočních ozdob v podniku Koulier.

Centrum Planeta Hlinsko se stalo inspirativním prostorem pro naše žáky. Zde měli příležitost objevit interaktivní expozice, které propojovaly zábavu se vzděláním. Žáci procházeli interaktivními učebními prostorami, které podporovaly jejich zvědavost a kreativitu a vše zvědavě vyzkoušeli.

Po návštěvě Planety Hlinsko zamířili naši žáci do nedalekého podniku Koulier, kde se ponořili do světa výroby vánočních ozdob. Během této části exkurze měli možnost sledovat živý provoz výroby, pochopit proces tvorby ozdob a dokonce se sami chopit štětců a malovat vlastní vánoční ozdoby. Tato praktická zkušenost nejenže obohatila jejich znalosti o tradičních řemeslech, ale také poskytla prostor pro prožití výjimečné vánoční atmosféry. Tuto náladu i namalovanou vánoční ozdobu plnou třpytek pak odvezli i do svých domovů.

Více fotografií.

Kateřina Zahálková

Přidáno 13. 12. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.