Návštěva 21. základny taktického letectva Čáslav

V úterý 24. dubna 2018 navštívili žáci 9. ročníku dlouhodobě plánovanou exkurzi 21. základny taktického letectva Čáslav. První naše kroky vedly k leteckému simulátoru L-159, který patří mezi nejmodernější v ČR.
Návštěva 21. základny taktického letectva Čáslav

Svou přítomností jsme sice trochu omezili provoz a cvičení vojenských pilotů, ale ukázky pilotních dovedností, přinesly nezapomenutelné okamžiky. Naši „piloti“ doletěli až k budově naší školy, kde si ji mohli zaměřit.  Dalším bodem naší návštěvy byla prohlídka leteckého muzea, kde jsme se seznámili s historií letecké základny, ale i s vývojem letectví od počátků 20. století do současnosti. Před budovou leteckého muzea jsme viděli statické ukázky všech letounů, které byly na čáslavském letišti zařazeny do leteckého provozu. Posledním bodem našeho programu byla návštěva hangárů, ve kterých jsme se dozvěděli více o práci leteckých techniků při zabezpečování trvalé provozuschopnosti letecké techniky a zároveň jsme si mohli prohlédnout letouny JAS-39 Gripen a L-159 ALCA.  Jen nás mrzí, že jsme si nemohli prohlédnout stanici biologické ochrany letiště a neviděli letouny vzlétat. Tak snad někdy příště budeme mít více štěstí. 

Josef Pešek a Zdenka Urbanová, třídní učitelé

Přidáno 26. 4. 2018, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.